Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Nasze wiadomości

OKRĘGOWE HALOWE ZAWODY W WĘDKARSTWIE RZUTOWYM – film z zawodów

W sobotę 2 marca w Gogolinie rozegrana została III tura Okręgowych Halowych Zawodów Młodzieży w wędkarstwie rzutowym organizowanych przez Komisję ds. Młodzieży ZO PZW w Opolu. Patronat nad imprezą objął także gospodarz Gminy Gogolin - Pan Burmistrz Joachim Wojtala.

Punktualnie o godz. 9.00 na do hali w prawdziwie olimpijskim stylu weszły reprezentacje 16 opolskich kół. Wszystkich powitał niezawodny kol. Adam Szczygielski z Komisji ds. Młodzieży a oficjalnego otwarcia zawodów dokonali Prezes ZO PZW Opole kol. Marian Magdziarz oraz Przewodniczący Rady ds. Młodzieży ZG PZW  kol. Wiesław Miś. Krótkie zasady rozegrania zawodów przedstawił Sędzia Główny całego cyklu kol. Krzysztof Gądek, który w tym dniu miał także wsparcie ze strony kol. Krzysztofa Chwastka z zaprzyjaźnionego Okręgu Katowice. Tym razem cennych rad i wskazówek wszystkim zawodnikom udzielał kol. Antoni Rogulski - trener wędkarstwa rzutowego w Okręgu Katowice a że kol. Antoni w tym dniu obchodził swoje kolejne „18 urodziny" nie mogło oczywiście zabraknąć życzeń i kwiatów od naszych młodych zawodniczek.

Potem rozpoczęła się zacięta rywalizacja w arenbergu i skishu spinningowym. Zawodnicy walczyli nie tylko o zwycięstwo w tej turze ale także i w całym cyklu zawodów, gdyż nagroda dla najlepszych będzie wyjazd na Międzynarodowe Zawody w wędkarstwie rzutowym w Busku Zdroju.

Reprezentacja Koła Gobio w Gogolinie to zawodnicy: Martyna Lubojańska, Zuzia Kulesa, Jakub Lubojański i Jakub Jankowski oraz opiekunowie: Monika Lubojanska, Ania Kulesa, Krzysztof Hładik i Wojciech Zając.

Nasi zawodnicy uzyskali bardzo dobre wyniki zarówno w III turze zawodów jak i w całym cyklu. W kategorii U-12 bardzo dobre trzecie miejsce wywalczyła Zuzia Kulesa. Piąte miejsce w klasyfikacji U-14 zajął Jakub Lubojański a na 7 miejscu rywalizację ukończył nasz debiutant - Jakub Jankowski. Najlepszymi zawodnikami całego cyklu okazali się zawodnicy z Koła Małapanew Ozimek: Michał Kwieciński - U12, Wojciech Osada - U14, Karol Garańczuk U16 i Marcin Cierpek - U18.

Warto dodać, że zarówno te zawody jaki wcześniejsze są współfinansowane przez Lokalną Grupę Rybacką Opolszczyzna ze środków Unii Europejskiej.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom zawodów oraz wszystkim zawodnikom i zawodniczkom biorącym udział w zawodach, których z roku na rok jest w naszym okręgu coraz więcej a ich wyniki coraz lepsze. Serdeczne podziękowania dla gospodarzy zawodów  w Gogolinie a w szczególności dla kol. Józefa Macha za super gościnę (jak co roku zresztą). Wielkie podziękowania dla komisji ds. młodzieży za profesjonalne zorganizowanie wszystkich trzech tur zawodów.

Nie pozostaje nam teraz nic innego jak dalej trenować do majowych Mistrzostw Okręgu w Krapkowicach. Do zobaczenia 11 maja.  

W załączeniu wyniki zawodów z Gogolina oraz klasyfikacja końcowa całego cyklu.    

 

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin