Sprawozdanie z pracy z młodzieżą w kole PZW Byczyna za rok 2019

Aktualności | 2020-04-06 | Publikujący: Koło PZW Byczyna

Sprawozdanie z pracy z młodzieżąPZW Byczyna

Sprawozdanie z pracy z młodzieżą w Kole PZW Byczyna za rok 2019

W 2019 roku zorganizowano 6 imprez w których tradycyjnie uczestniczyła młodzież zrzeszona w naszym kole.

Jak co roku pierwszą imprezą były zawody „Otwarcia Sezonu” rozpoczynające nowy sezon.

Zawody mają charakter towarzyski, gdzie po zimie spotyka się większa część członków naszego koła.

Kolejną okazją do zgromadzenia nad wodą były zawody z okazji Dnia Dziecka o „Puchar Prezesa Okręgu”.

W zawodach wystartowało 12 uczestników. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców

W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Wiktoria Kostrzewa,  II miejsce zajęła Martyna Walków, III miejsce zajęła Maja Walków. W kategorii chłopców I miejsce zajął Wojciech, II miejsce zajął Kamil Paczyński,  III miejsce zajął Paweł Dziwiński.

Zwycięzcy zawodów otrzymali puchary i pamiątkowe dyplomy. Każdy z uczestników otrzymał dyplom za udział i wybrał sobie nagrodę ufundowaną przez sponsorów - firmę "Koch-Pol"- Andrzeja Kochmana, Andrzeja i Krzysztofa Kołosowskich właścicieli Stacji Kontroli Pojazdów w Byczynie, firmę "Lateks" S.J. Piotr i Paweł Kuliga, PPHU Piotr Siwek, firmę "Mikor" Anety i Jerzego Durka. Podczas zawodów wszyscy uczestnicy częstowali się ciastkami zasponsorowanymi przez firmę "Lumar" Marioli i Lucjana Walkowicz, słodkimi bułkami przekazanymi przez piekarnię państwa Foryś, cukierkami zakupionymi przez Bernadetę Strońską – właścicielkę Zajazdu "Ostoja" w Krzywiźnie, truskawkami przekazanymi przez Sklep Warzywno-Owocowy Państwa Markiewicz, pysznymi babkami upieczonymi przez Ewę Bartosiewicz, napojami zakupionymi przez Joannę Radosz. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zawodów zjedli pyszną pizzę zasponsorowana w części przez Panią Martę Feldman – właścicielkę kawiarni "Hetmańska", następnie dzieci otrzymały talony na lody przekazane przez firmę Państwa Grygorcewicz.

Mistrzostwa Zespołu Szkół w Byczynie

W dniu 4 czerwca 2019 r od godz. 8.30 na małym stawie w Byczynie odbyły się IV Mistrzostwa Zespołu Szkół w Byczynie. Do zawodów zgłosiło się 10 uczestników w kategorii gimnazjalnej i kategorii ponadgimnazjalnej. Do zawodów przystąpiło jedynie pięcioro zawodników. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajął Kornel Madziała. Kornel złowił również największą rybę, był to karaś o wadze 0,79 kg. II miejsc zajął  Ireneusz Makówka. Natomiast w kategorii gimnazjalnej I miejsce zajął Hubert Kuncewicz  II miejsce zajął Jakub Bożek. Piąty zawodnik nie był sklasyfikowany. Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy, a na zakończenie zjedli ciepłą pizzę.

Zawody o tytuł Mistrza Koła PZW w Byczynie w kategorii juniorów

W dniu 8 czerwca 2019 r. od godz. 8.00 na stawach w Byczynie odbyły się zawody o tytuł Mistrza Koła PZW w Byczynie w kategorii juniorów. Udział w zawodach zadeklarowało 13 uczestników, natomiast do rywalizacji przystąpiło 10 uczestników. Młodzi wędkarze kolejny raz pokazali siłę z bardzo dobrej strony i łącznie przez 3 godziny trwania zawodów wyłowili 77 sztuk ryb o łącznej wadze 13,01 kg. Klasyfikacja wyglądała następująco  I miejsce Emil Olejnik,   II miejsce Kornel Madziała, III miejsce Wojciech Dziwiński.  Zwycięzca otrzymał kupon premiowy o wartości 100 zł, za II miejsce o wartości 70 zł, za III miejsce o wartości 50 zł. Ponadto uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, puchary i dyplomy.

Zawody spławikowe o Puchar Burmistrza Byczyny

W dniu 18.08.2019 r. od godz. 6.00 na stawach w Byczynie odbyły się zawody wędkarskie spławikowe o puchar Burmistrza Byczyny. Zawody zorganizowano w dwóch kategoriach wiekowych: juniorów i seniorów, do których zgłosiło się 40 zawodników w tym 10 juniorów. Ostatecznie wystartowało 36 wędkarzy. Panią Burmistrz Iwonę Sobania która z ważnych powodów nie mogła osobiście uczestniczyć w tych zawodach, reprezentował Pan Jakub Goliński – Sekretarz gminy Byczyna, który oficjalnie otworzył zawody. W kategorii juniorów I miejsce zajęła: Jagoda Jóźwiak , II miejsce zajął: Rafał Kostrzewa, III miejsce zdobył: Paweł Dziwiński. Na zakończenie zawodów Pan Jakub Goliński wręczył zwycięzcom piękne puchary i dyplomy ufundowane przez Panią Burmistrz Iwonę Sobania.

Zawody kończące sezon wędkarski na stawach w Byczynie w 2019 r.

W dniu 15.09.2019 r. od godz. 6.00 do godz. 10.00 na stawach w Byczynie odbyły się zawody kończące sezon. Zawody zorganizowano w dwóch kategoriach wiekowych: juniorów i seniorów, do których zgłosiło się 27 wędkarzy w tym 8 juniorów. Ostatecznie wystartowało 25 zawodników. W kategorii juniorów I miejsce zajął: Paweł Dziwiński, II miejsce zajął Rafał Kostrzewa, III miejsce zdobyła: Jagoda Jóźwiak.  Na zakończenie zawodów Wiceprezes Maciej Kruszyna i Prezes Koła PZW w Byczynie Dariusz Radosz wręczyli zwycięzcom puchary i dyplomy ufundowane przez Zarząd Koła PZW w Byczynie.