Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

JAK TO SIĘ DZIEJE, ŻE KOŁOWROTEK SIĘ KRĘCI?

To że ma się kręcić, każdy wie, ale jak się to dzieje? Co sprawia, że korbka kołowrotka kręci się w jedną stronę w jednej płaszczyźnie a „szpula” w drugą i to w innej płaszczyźnie? Dzieci nawet nie mówią: „płaszczyźnie” i nie mają pojęcia o tym, czym jest np. rotor czy łożysko wałeczkowe.

Ale nic to! Wystarczyło je zainteresować i pozwolić „zepsuć” kołowrotki. W ruch poszły śrubokręty płaskie i krzyżakowe. A spora część Rekinów miała takie urządzenia pierwszy raz w życiu we własnych rękach. I kolejna niespodzianka – nie stanowiło to problemu! Z jednakowym zapałem starsi i młodsi, chłopcy i dziewczęta dali się pochłonąć …. mechanice maszyn. A efekt był ze wszech miar zaskakujący! Kołowrotki zostały rozłożone na czynniki pierwsze. Po czym złożone na powrót i pomimo, że trochę części zostało – o dziwo – działały!!!! Na szczególne uznanie zasługuje drugoklasistka Kinga – ma ona ogromny, wrodzony talent.

            W czasie, gdy jedna grupa parała się mechaniką, druga grała w wędkarska grę pt: „Wędkarz doskonały” wydaną onegdaj nakładem PZW. Też ciekawe spostrzeżenie – w dobie smartfonów, gier internetowych itp. dzieci z zapałem grały na planszy i …. uczyły się.

 

Tak wyglądały ostanie zajęcia „pod dachem”. W ten sposób Rekiny podsumowały zimowy okres spotkań. A TERAZ JUŻ TYLKO WĘDKOWANIE!!!!!!

 

W TYM MIEJSCU KOLEJNY RAZ NAJMŁODSZA BRAĆ WĘDKARSKA SKŁADA PODZIĘKOWANIA WSZYSTKIM, BEZ KTÓRYCH NASZA DZIAŁALNOŚĆ NIE BYŁABY TAK PEŁNA!! NP. kołowrotki do zajęć dostaliśmy od ludzi dobrej woli (w sporej części od p. Tomasza Kołodzieja z SKK „CYPRINUS”), grę od naszego kolegi p. Piotra Kwiecińskiego z Koła PZW w Ozimku (też członka SKK „CYPRINUS”). A za każdym razem gdy byliśmy w naszej siedzibie czekał na nas słodki poczęstunek, gorąca herbata i „kontrabanda” w postaci chipsów! Ale o tym sza!!! Dba o nas nie kto inny, jak Koło „Azoty” z niezwykłą p. Basią. DZIĘKUJEMY!!!

 

A 3 kwietnia w pierwszych zawodach kołowych w tym sezonie drugie miejsce zajął nasz Rekin – Łukasz Elbin. Czego mu bardzo gratulujemy!!! Praca nie poszła w las!

 

Z wędkarskim pozdrowieniem: „Wodom część”

W. Czapla

 

P.S.

Dzieci już wiedzą, dlaczego kołowrotki się kręcą!       

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

  • loczt Data dodania: 4 lata temu Oceń: 1 + / -

    loczt

    Perca fluviatilis, wielkie dzięki za uznanie :). Rzecz jasna z pomysłu korzystajcie. Wszystko dla dzieci. Miło nam, że nasze Rekiny są dla kogoś inspiracją. Za zaproszenie dziękujemy i gdy będzie bliżej terminu będziemy się kontaktować. Jednocześnie - w rewanżu - chcemy zainteresować was naszą letnią inicjatywą pod nazwą: "Szkółka karpiowa z Rekinami". Opis na naszej stronie i FB Koła "Azoty". Gdybyście byli chętni - czekamy na was. Pozdrawiam - Wojtek.

  • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 4 lata temu Oceń: 2 + / -

    Gratulacje za świetny pomysł. jeżeli pozwolicie to powielimy to z naszymi Maluchami. Wasze widać były bardzo zainteresowane, mamy nadzieję, że nasz też będą. Na początku lipca z Kołem Zdzieszowice organizujemy zawody dla Maluszków, zapraszamy. Planowany termin 02.07 lub 03.07. Więcej informacji u Kolegi Grzesia z Koła Zdzieszowice lub Piotr 509-874-867. Pozdrawiamy i do zobaczenia.